1686168083751

Pančevački „Brzi voz“ pobednik Kupa Vojvodine

TSK (Temerin) – Dinamo (Pančevo) 0:3
Stadion: Slavko Maletin Vava u Bačkoj Palanci, gledalaca: 300, strelci: 0:1 Petrović 26.minut, 0:2 Milijašević 43.minut, 0:3 V. Marković 51.minut, sudija: Srđan Tanović, pomoćnici: Miroslav Kantor i Vladimir Nikolić, žuti kartoni: Kobiljski, Ilija Kovačević (TSK), Klještan, Stojanovski, Ahčin, Vučinić (Dinamo), crveni kartoni: Bjelanović (TSK), Vučinić (Dinamo)
TSK: Vojvodić, Marković (Bjelanović), Radičić, Knežević (Đurđević), Paška, Pavlov (Stjepanović), Pupovac (Ilija Kovačević), Kobiljski (Ergarac), Ostojić, Miloš Kovačević, Svitić.
Dinamo: Mandić, Kolocka (Milanović), Klještan (Milošević), Mojsilović, Matijašević, Stojanovski (Počuča), Ahčin (Marković), Petrović (Jankulov), Marković, Jambrušić, Vučinić.
Fudbaleri Dinama su pobednici Kupa Vojvodine za sezonu 2022/23. Pančevci su opravdali ulogu favorita i savladali TSK, koji trenutno igra u dva stepena nižem  takmičenju ispod Dinama. Pančevci su poveli u 26.minutu. Posle akcije po levoj strani lopta je stigla do Stojanovskog koji je povratnom loptom na ivicu kaznenog prostora uposlio Petrovića, a ovaj je udarcem po zemlji matirao Vojvodića 0:1. Dinamo je duplirao prednost u 43.minutu. Ahčin je sa svoje polovine uputio dugačku loptu na levu stranu, gde je Stojanovski ponovo bio asistent, a strelac je bio Milijašević 0:2.
U 51.minutu dosuđen je slobodan udarac sa desne strane za Dinamo. Stojanovski je centrirao, a na prvoj stativi Vukašin Marković je glavom samo prebacio loptu ka drugom uglu gola i lopta je završila u mreži 0:3 To je bio konačan rezultat utakmice.
Generalni sekretar FS Vojvodine Miodrag Cvijić uručio je pobednički pehar Kupa Vojvodine kapitenu Dinama iz Pančeva Nemanji Ahčinu. Fudbaleri Dinama izborili su plasman u dalje takmičenje Kupa Srbije.