PEHAR U LESKOVCU! Dubočica kolo pre kraja osvojila titulu na Istoku

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas na svom terenu ekipu Vlasine u utakmici pretposlednjeg, 29. kola Srpske lige Istok.
Leskovčani su u Sportskom centru Orion u Mrštanu gde su ove sezone odigrali sve svoje utakmice kao domaćini pobedili Vlasotinčane rezultatom 1:0.
Pobednik je odlučen u 6. minutu kada je mladi Filip Stojev preciznim udarcem zatresao mrežu Vlasine.
Imali su domaći u 27. minutu priliku da uvećaju prednost, ali Stojev sa desetak metara, neometan šutirao preko gola. U finišu prvog dela igre beležimo i situaciju u kojoj su gosti mogli da zaprete golmanu Cakiću, ali su spetljali u šesnaestercu Dubočice a lopta je završila van opasne zone.
U nastavku period ravnopravne igre, ali gosti nisu uspeli da “probiju” dobro postavljeni odbranu domaćina. Pokupali su domaći preko Milića u 47., Petrovića u 73. i Jovančića u 80. minutu, ali promene rezultata do kraja nije bilo.
Pehar namenjen prvaku Srpske lige Istok kapitenu Dubočice Dušanu Saviću uručio je popredsednik FSRIS Vladan Gašić. Uz slavlje sa navijačima i vatromet Leskovčani su proslavili povratak u Prvu ligu Srbije.