1684992113909

BASK-u Kup Beograda

U finalu Kupa FSS na teritoriji FS Beograda BASK je pobedio Zemun sa 2:1.
Utakmica je odigrana na stadionu FK Voždvac. Bio je to zanimljiv duel koji j +e odlučen u poslednjim trenucima. BASK je poveo u 42.minutu posle odličnog šuta Dejana Šalipura koji je savladao golmana Zemuna Jevrića 1:0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.
Zemunci su izjednačili u 64.minutu. Luka Svetličić je šutirao sa 12-13 metara i pogodio mrežu gola BASK-a 1:1. Ipak generalno bolju igru BASK je krunisao drugim pogotkom preko Nikole Jovanovića u 89.minutu za zaluženu pobedu od 2:1.
Miloš Mirković je uručio pehar namenjen osvajaču Kupa FSS na teritoriji FS Beograda kapitenu Milošu Karišiku, koji ga je visoko podigao zajedno sa saigračima, i slavlje na voždovačkom krovu je moglo da počne. Pre toga su igrači oba tima dobili medalje za nastup u finalu.
Osvajanjem Kupa Beograda, BASK će naredne sezone učestvovaće u Kupu Fudbalskog saveza Srbije.