345881544_244103624937428_3352307704748855613_n

Povratak Hajduka na trijumfalne staze

U okviru 26. kola Srpske lige Vojvodina ekipa Hajduka 1912 savladala je ekipu Bečeja 1918 rezulltatom 2:0 (1:0).
Stadion: “Milan Sredanović”, Kula. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Popov (Zrenjanin). Žuti kartoni: Velkovski, Plavšić, Jović (Hajduk 1912). Derviši, Tomić (Bečej 1918). Strelci: Božović u 45+1. minutu i Abramušić u 90+3. minutu (Hajduk 1912).
HAJDUK 1912: Simonović, Velkovski, Plavšić, Brborić, Jović, Abramušić, Novaković, Matijević, Kočiš (Živić), Matijašević, Božović.
BEČEJ 1918: Drinčić, Ćuk, Dabižljević, Tutnjević, Derviši, Janković, Nonin, Džarić (Božičić), Tedić, Tomić, Tomčić.
Nakon dva meseca fudbaleri Hajduka upisali su trijumf. Oba poluvremena krunisana su pogotkom za domaći tim. Prvi gol postiže Uroš Božović, individualnom majstorijom i evrogolom sa 16 metara doveo je “bele” u vođstvo. Ekipa Bečeja 1918 je pokušavala da anulira prednost ali nije uspela, pa je domaćin iz jedne akcije u finišu meča stavio tačku.
Konačan rezultat utakmice postavio je mladi Ognjen Abramušić koji je izbio sam na golmana i sa nekih 7-8 mestara loptu prosledio pored golmana Drinčića. Hajduk 1912 se popeo na 8. mesto i ima 35 bodova, dok je ekipa Bečeja 1918 ostala na 10. mestu sa učinkom od 32 boda.
U sledećem kolu Kuljani ponovo na svom terenu dočekuju Podunavac, dok Bečejci takođe kao domaćin igraju protiv Borca iz Šajkaša.