“Vojvođanska liga jug”

Erdevičani sve odneli.
Sloga (T) – Sloga (E) 1:2 (1:2) Temerin – Gledalaca: 150. Sudija: Damjan Spasojević (Novi Sad) 6.5. Strelci: Tomić u 41. za Slogu (T), Čubrilo u 24. i Željković u 2. za Slogu (E). Žuti kartoni: Marjanović, Radonić, Krajnović, Banović, Pastor (Sloga, T), Nešković, Belić (Sloga, E). SLOGA (T): Vojvodić 7, Marić 7, Pastor 7, Tomić 7.5, B. Prolić 7 (od 86. Čampar), Baštić 6.5 (od 46. Bukvić 6), Krajnović 7, Đ. Prolić 6 (od 2. Banović 7), Marjanović 7, Borić 7, Radonić 6 (od 68. Jovanov ).
SLOGA (E): Veselinović 7.5,Nešković 6.5 (od 72. Rukavina), Belić 7, Vuković 7.5, Tomac 7, Željković 7.5, Volarević 7, Ćirić 6.5, Čubrilo 7, Trebovac 7 (od 72. Hercog), Živković 6.5 (od 62. Đorđievski).
Igrač utakmice: Veselinović – Rastereni briga o plasmana, imenjaci su igrali bez pritiska.
Domaćini su očekivali prekršaj nad Baštićem, posle obostranog klizanja sa igračem gostiju, ali sudija Spasojević je pustio da se igra nastavi.
Na loptu odbijenu van kaznenog prostora, natrčao je Ognjen Čubrilo i pogodio mrežu iza leđa Dušana Vojvodića. Kapital je dupplirao Nikola Željković, topovskim udarcem, uz asistenciju Trebovca, a pet minuta kasnije Temerinci su krunisali veći posjed.
Korner je izveo Nenad Marjanović, dok je štoper Nemanja Tomić najbolje reagovao u gužvi. Šansu utakmice, propustio je Dušan Krajnović. Sredinom drugog poluvremena iz blizine, nije uspeo da matira odličnog Nenada Veselinovića, iako je bilo najteže promašiti u takvoj situaciji.
Dvadesetšesto kolo: Sloboda – Indeks 6:0, Sloven – Železničar 0:0, Radnički (NP) – Šajkaš 1908 2:2, Sloga (T) – Sloga (E) 1:2, Veternik – Donji Srem 2015 1:0, Slavija – Dunav 2:1, Jedinstvo – Mladost (BJ) 1:1, Hajduk – Radnički (Š) 4:0.
Dvadesetsedmo kolo, 20. maja: Veternik – Slavija, Donji Srem – Sloga (T), Sloga (E) – Hajduk, Radnički (Š) – Radnički (NP), Šajkaš – Sloven, Železničar – Sloboda, Indeks – Jedinstvo, Mladost – Dunav.
Izvor:sportskižurnal