balkanski djerdap

Balkanski smanjio prednost Đerdapa na tri boda

Raspoloženi su proteklog vikenda bili strelci u Zoni Istok i na 7 utakmica postigli 27 golova.
Najviše pažnje privukao je derbi kola i jedan od derbija sezone. Balkanski je u Dimitrovgradu pobedio Đerdap rezultatom 2:1 i 5 kola pre kraja smanjio prednost lidera na samo 3 boda.
Domaćin je poveo golom iskusnog Davora Petrova u 28. minutu. Izjednačenje gostima iz Kladova doneo je Babucić u 42. minutu. Pobednik je odlučen evrogolom Vasova u 63. minutu.
Poraz lidera iskoristio je i Bor koji je pobedom u Boljevcu protiv Rtnja (1:2) stigao na 4 boda zaostatka. Tanasko Rajić je pobedio Rajka Mitića (3:1) i učvrstio se na 4. mestu na tabeli Zone Istok.
Lužnica je opravdala ulogu favorita u duelu sa Raničkim (5:0). Ubedljiv je bio i Zlot protiv Slatine (3:0).
Najveće iznenađenje proteklog vikenda napravio je Hajduk Veljko ubedljivom pobedom u Pirotu (1:5) u duelu sa Jedinstvom.