339841292_879214089844025_5645470657942428575_n
VREME ČITANJA: 1 min

Hercegovac prekinuo post, Prigrevica po starom

U 21. kolu Vojvođanske lige Sever strelci nisu raspoloženi jer je prošlog vikenda potrošena municija. Gosti dominirali. Bajša, OFK Vrbas, Vojvodina i Obilić nastavili niz.
Derbi ove runde završen je podelom bodova. Mladost je povela golom Grkovića, ali je Pavić doneo bod Slogi. Velemajstori Šveljo i Vuković doneli su još jedan (jubilarni) 20. trijumf lideru u Novom Žedniku.
Krila Krajine je posustala u 90. minutu kraj “Tikvare”, Bačkogradištanska Vojvodina ima puno razloga da se raduje. Laković je doneo prednost sa bele tačke domaćinu, u nastavku preokret, za goste su pogodili Kovačević i još jednom Erdeljan koji je doneo i treću od četiri pobeda Vojvodine ovog proleća.
Gajdobranski Herecgovac je konačno izvukao trijumf, ali teškom mukom nad rivalom u borbi za opstanak i tako uhvatio beg sa dna. Iako su domaćini poveli preko Katanića i Račića, Kasaš i Matić su doneli izjednačenje, a u najzanimljivijem duelu kola Račić je ispao heroj utakmice donevši veoma bitan trijumf.
Rezultati: Mladost (BP) – Sloga 1:1, OFK Mladost Apatin – Bačka 1901 1:0, Krila Krajine – Vojvodina (BG) 1:2, Radnički 1918 – Bajša 0:1, Preporod – Bratstvo 2019 0:2, Radnički 1905 – OFK Vrbas 1:2, Hercegovac – Senta 3:2, Mladost Turija – Obilić 0:2.
Tabela: Bratstvo 2019 61, Mladost (BP) 41, OFK Vrbas 39, Sloga 35, Mladost Turija 35, Bačka 1901 30, Radnički 1905 30, Bajša 29, Preporod 28, Hercegovac 28, Obilić 27, Senta 23, Radnički 1918 22, Vojvodina (BG) 21, OFK Mladost Apatin 19, Krila Krajine 17.