336903756_595549842495697_3879201670785167788_n

GFK Sloven slavio i kiksom Hajduka ponovo se popeo na vrh

Zamena na liderskom mestu Vojvođanske lige Jug. U 19. kolu desile su se određene promene na tabeli i neki iznenađujući rezultati.
Ključan meč bio je onaj između Koviljskog Šajkaša 1908 i Novosadske Slavije, iako je domaćinski sastav poveo rezultatom 2:0, gosti su uspeli da iščupaju bod i odu zadovoljni kući. Rano vođstvo su imali fudbaleri Šajkaša 1908, pogocima Maleševića i Veselinovića. Gosti su otišli na poluvreme sa smanjenim deficitom jer je pogodio Stajić. Najbolji strelac ekipe Asani pogodio je za veliki bod posle desetak minuta u nastavku drugog dela igre.
GFK Sloven je još jednom pokazao o kakvom timu se radi, Novopazovčani su kući poslati sa četiri gola u mreži. Dvostruki strelci bili su Brana Ilić i Stefan Cvijić i tako se obojica sa po dva pogotka popeli na prvo mesto liste strelaca, a samim tim i vratili Rumljane na čelo tabele kiksom Hajduka iz Divoša u Donjem Tovarniku.
Rezultati: Šajkaš 1908 – Slavija 2:2, Železničar Inđija – Radnički Šid 3:0, Mladost Bački Jarak – Donji Srem 2015 0:2, Sloboda Donji Tovarnik – Hajduk Divoš 1:0, GFK Sloven – Radnički Nova Pazova 4:0, Indeks – Sloga Erdevik 2:3, Dunav – Veternik 1:1, Jedinstvo Rumenka – Sloga Temerin 2:1.
Tabela: GFK Sloven 41, Hajduk Divoš 41, Jedinstvo Rumenka 38, Železničar Inđija 36, Sloga Erdevik 34, Sloboda Donji Tovarnik 31, Indeks 31, Sloga Temerin 25, Donji Srem 2015 24, Veternik 24, Dunav 23, Mladost Bački Jarak 22, Slavija 19, Šajkaš 1908 19, Radnički Nova Pazova 13, Radnički Šid 4.