333587713_568837321871458_7987327636732350875_n

Sloven i Hajduk “petardirali” rivale

Fudbaleri GFK Slovena i Hajduka iz Divoša nastavljaju poteru za titulu. U stopu ih prati Rumenačko Jedinstvo. Trka staje u svega četiri boda.
Rezultati 17. kola Vojvođanske lige Jug: Železničar Inđija – Slavija 2:0, Mladost Bački Jarak – Radnički Šid 3:0, Sloboda Donji Tovarnik – Veternik 0:0, GFK Sloven – Sloga Temerin 5:0, Radnički Nova Pazova – Hajduk Divoš 0:5, Index – Šajkaš 1908 0:2, Dunav – Sloga Erdevik 1:0, Jedinstvo Rumenka – Donji Srem 2015 3:1.
U duelu Železničara i Slavije domaćinu su pobedu doneli Bosnić u 12. i Radman u 56. minutu. Ekipa iz Inđije je na pet bodova zaostatka u odnosu na lidera. U Donjem tovarniku Sloboda je remizirala sa Veternikom, u tvdom meču bez golova oba tima imala su šanse. Divošani su sasuli pet komada u mrežu Radničkog, u Divoš tri boda doneli su Stanić u 17, Galić u 26, Milenković u 53. i Nađ u 75. i 83. minutu.
Fenjeraš je iz Bačkog Jarka otišao praznih pušaka. Domaćinu izuzetno bitnu pobedu u borbi za opstanak doneli su dvostruk strelac Marković u 29. i 36. minutu, rezervista Dmičić je samo uvećao prednost u 90+2. minutu. GFK Sloven je u Rumi izvojevao izuzetno ubedljiv trijumf i ostao poravnat sa Divošanima na tabeli. Pogađali su redom Ilić u 8, Simić u 20, Cvijić u 61. i 86. minutu i Jandrić u 63. minutu.
Šajkaš 1908 nosi izuzetno bitna tri boda iz Novog Sada, porazili su “studente” u njihovom domu, pao je prelep autogol u 61. minutu, pogodio je Rađenović, a pri kraju meča trijumf je zacementirao Moravac. Dunav je zabeležio i drugi minimalac ovog proleća, Erdevičani nikako da se probude iz “zimskog sna”, goste je “nokautirao” Pavlović u 29. minutu. Jedinstvo je u prvom poluvremenu rešilo pitanje pobednika. U 10. minutu sa “kreča” pao je pogodak Trišića, dok je u 30. minutu prednost povisio Topić, ali samo šest minuta kasnije Ljubojević ispada tragičar Donjeg Srema jer postiže autogol. Kokir je u 68. minutu mogao samo da umanji visok poraz gostiju iz Pećinaca.
Parovi 18. kola: Slavija – Radnički Nova Pazova, Hajduk Divoš – GFK Sloven, Sloga Temerin – Sloboda, Veternik – Jedinstvo Rumenka, Donji Srem 2015 – Dunav, Sloga Erdevik – Mladost Bački Jarak, Radnički Šid – Indeks, Šajkaš 1908 – Železničar Inđija.
Tabela: GFK Sloven 38, Hajduk Divoš 38, Jedinstvo Rumenka 34, Železničar Inđija 33, Sloga Erdevik 31, Indeks 28, Sloboda Donji Tovarnik 27, Sloga Temerin 24, Dunav 22, Veternik 22, Mladost Bački Jarak 19, Donji Srem 2015 18, Slavija 15, Šajkaš 1908 15, Radnički Nova Pazova 13, Radnički Šid 4.