334573876_690380386173712_495977008301500182_n (1)

Jedinstvo nosi veliki trijumf iz Omoljice

Kikindski derbi rešen pobedom OFK Kikinde, Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva slavilo u Omoljici, u vrlo tesnim mečevima ovog kola postignuto je svega 20 golova.
Pregled odigranih utakmica 17. kola Vojvođanske lige Istok: OFK Kikinda – ŽAK Kikinda 1:0, Crvena Zvezda Rusko Selo – Jedinstvo Vlajkovac 2:1, Proleter Banatski Karlovac – Radnički Kovin 1:0, Begej Žitište – Borac Starčevo 2:3, Vojvodina 1928 – Omladinac FAM 1:0, Mladost Omoljica – Jedinstvo Banatsko Karađorđevo 2:3, Kozara – Polet Idvor 1:1, Jedinstvo Stević – Sloboda Novi Kozarci 1:1.
Kikindski derbi bio je pun “varnica” . Domaćin je slavio i tako ostao na liderskom mestu. Ivanović je bio strelac u dubokoj sudijskoj nadoknad, a na kraju su dvojica igrača, jedan iz domaćeg, jedan iz gostujućeg tabora bila isključena. Borac je slavio na gostovanju u Žitištu, viđena je velika prednost gostujućeg sastava, ali je domaćin vratio neizvesnost u meč.
Bajić je pogodio u 39. i 55. minutu za Borac iz Starčeva, domaći su se vratili pogocima Grbića u 70. i Kuča u 80. minutu, u finišu viđeni crveni kartoni sa obe strane, a Vuković donosi Starčevcima u dubokoj nadoknadi veliki trijumf.
Meč u Kačarevu rešen je u prvih deset minuta. Prednost gostima donosi Vrbački u 3. minutu, a rezultat poravnava Čučak u 9. minutu. Na kraju bod za oba tima. Proleter je minimalcem porazio sastav Radničkog iz Kovina. Pri kraju meča precizan je bio Laka. Pobedu je odneo i sastav iz Ruskog Sela iako je gost poveo golom Jovanovića u 20. minutu, preokret domaćinu doneo je Cvijanović sa bele tačke u 26. minutu i Kresoja koji u finišu prvog poluvremena donosi ispostaviće se na kraju slavlje svojoj ekipi.
U Omoljici je viđena prava vrteška, gost je vodio dva puta ali je domaćin stizao prednost, da bi na kraju pobedu ipak odneo sastav Jedinstva. Golove za Mladost postigao je Radisavljević u 31. i 60. minutu. Trijumf gostima doneli su Korać u 19, Zemunski u 41. i Radišić u 83. minutu. Šušnjar je ostavio tri boda u Perlezu jer je pogotkom u 80. minutu ostavio Omladinac bez boda.
Podela bodova se desila i na meču između Kozare i Idvorskog Poleta. Runjevac je početkom drugog dela igre tačnije u 52. minutu doneo prednost domaćinu, ali je Lazinica poneo bod u Idvor, pogotkom u 84. minutu srušio je nade Kozare da može do sva tri boda.
Parovi sledećeg kola: ŽAK Kikinda – Jedinstvo Stević, Sloboda Novi Kozarci – Kozara, Polet Idvor – Mladost Omoljica, Jedinstvo Banatsko Karađorđevo – Vojvodina 1928, Omladinac FAM – OFK Begej, Borac Starčevo – Proleter Banatski Karlovac, Radnički Kovin – Crvena Zvezda Rusko Selo, Jedinstvo Vlajkovac – OFK Kikinda.
Tabela: OFK Kikinda 42, Sloboda 38, Jedinstvo (BK) 38, Crvena Zvezda (RS) 31, Vojvodina 1928 29, Borac Starčevo 25, Radnički Kovin 24, Polet Idvor  23, Proleter (BK) 23, Kozara 22, Jednostvo Vlajkovac 21, Begej 15, ŽAK 14, Omladinac FAM 14, Jedinstvo Stević 11, Mladost Omoljica 11.