333179342_203477838995664_8895826772831986075_n
VREME ČITANJA: 3 min

Gosti dominirali u 17. kolu Vojvođanske lige Sever

U Borbi za opstanak veoma važni trijumfi fenjeraša OFK Mladosti iz Apatina i Vojvodine iz Bačkog Gradišta na gostovanjima. Bratstvo 2019 nemilosrdno nastavlja sa trijumfima i sigurnim koracima grabi ka tituli.
Pregled odigranih mečeva: Krila Krajine – Sloga 2:5, Radnički Ratkovo – Mladost Apatin 2:3, Senta – OFK Vrbas 1:1, Preporod – Mladost Bački Petrovac 2:3, Hercegovac – Vojvodina Bačko Gradište 0:2, Mladost Turija – Bajša 2:1, Obilić Zmajevo – Bratstvo 2019 1:2.
Veoma ubedljivo je slavila Sloga u obe utakmice na startu prolećnog dela. Iako su poveli gosti golovima Rajčanjija i Vidakovića u 24. odnosno 35. minutu, ali domaćin nije odustao već je u dva napada zaredom realizovao i stigao prednost preko Milanova i Ivkovića u 39. odnosno 40. minutu. Drugi deo u znaku gostiju precizni su bili Rajčanji u 24, Vukas u 70.  i Sapožničenko u 81. minutu.
Velika drama viđena je u Ratkovu. Radnički je do 85. minuta imao prednost i činilo se da će 3 boda ostati u Ratkovu. Nedeljković u 21. i Aleksić u 84. minutu bili su precizni, a kod gostiju Bursać je gol postigao u 65. minutu. Dva crvena kartona svirana su za domaćina, prvi u 55. a drugi u 87. minutu. U finišu sudija Dražić je dosudio dva kaznena udarca za goste koja su oba realizovana Rapaić je materijalizovao oba u 85. i 90+3. minutu.
Senta i Vrbas odigrli su jednu tvrdu i mirnu utakmicu, sredinom drugog dela igre pala su oba pogotka. Gostima prednost donosi Krainović u 62. minutu, ali gosti ostaju pribrani i Kasaš u 68. minutu donosi veliki bod domaćinu.
Veliki preokret desio se na utkmici u Novom Žedniku. Domaćin je imao nedostižnih 2:0. Kovač i Šašić su pogodili u 6. odnosno 67. minutu. Preokret gostiju je bio “blickrig” u samo desetak minuta prvo gol postiže Štefek u 78, a Božović i Serdar u samo jednoj minuti poravnanje i pobedu svom timu, sve se izdešavalo u 87. minutu.
U jednoj neizvesnoj i teškoj utakmici sa puno tempa i visokog ritma, domaća Mladost zabeležila je trijumf. Jokić i Savin su heroji pobede. Golovi su pali u 26. odnosno 71. minutu. Počasni pogodak u 64. minutu za Bajšu postigao je Batori.
U Subotičkom derbiju naš nastariji klub slavio je nad sastavom Radničkog iz Bajmoka. Poveli su gosti preko Đurovića u 35. minutu. Kasnije je isključen igrač domaćih Marinković. U 87. minutu sudija Ćeranović pokazao je na “belu tačku”, Vojnić je preuzeo odgovornost i pogodio, pre toga i domaćin je imao priliku da dođe do remija iz jedanaesterca ali su propustili šansu. Minut kasnije Babić je doneo počasni pogodak domaćinu.
Bačkogradištanska Vojvodina sjajnom igrom i vrlo raspoloženim novajlijom došla je do velike pobede u Gajdobri nad Hercegovcom. Dva pogotka u 45. i 52. minutu bila su dovoljna za prvu pobedu posle skoro pet meseci.
Bratstvo 2019 je zabeležilo trijumf na gostovanju u Zmajevu. Veliku prednost su stekli pogocima Balinovića u 19. i Tasića u 49. minutu. Živojnov je samo smanjio prednost krajem meča, tako je Bratstvo nastavilo pohod ka tituli.
Parovi sledećeg kola: Sloga – Senta, OFK Vrbas – Obilić, Bratstvo 2019 – Mladost Turija, Bajša – Hercegovac, Vojvodina – Radnički 1905, Bačka 1901 – Preporod, Mladost Bački Petrovac – Radnički 1918, OFK Mladost Apatin – Krila Krajine.

Tabela: Bratstvo 2019 49, Mladost Turija 32, Sloga 31, Mladost Bački Petrovac 31, OFK Vrbas 30, Radnički 1905 27, Hercegovac 25, Bačka 1901 24, Radnički 1918 22, Preporod 22, Bajša 20, Senta 20, Obilić 18, Krila Krajine 16, Vojvodina 12, OFK Mladost Apa 12.