333241408_545328517728369_1967724017423179780_n

Bačka srušila Zrenjanince u poslednjem minutu

Pregled odigranih utakmica 17. kola Srpske lige Vojvodina. U bitnim mečevima slavili su fudbaleri Bačke, Tekstilca, Bečeja i Hajduka.
Rezultati 17. kola: Tekstilac – Podunavac 1:0, Dinamo 1945 – 1. Maj Ruma 2:2, OFK Bačka – Radnički Zrenjanin 1:0, Jedinstvo Stara Pazova – Bečej 1918 1:2, Omladinac – Hajduk 1912 0:1, Stanišić – Borac Šajkaš 0:3, Tisa – Kabel 2:1.
Tekstilac je zabeležio još jedan trijumf na putu ka tituli. Strelac jedinog pogotka u tvrdoj utakmici bio je rezervista Dejan Đurić koji je gol postigao u 65. minutu meča.
Dva puta su gosti vodili ali oba puta prednost je poništena. Heroj Pančevaca bio je i dvostruki strelac Aleksej Petrović. On je golove postigao u 19. potom i u 66. minutu i tako doneo bod svojoj ekipi. Kod Rumljana su precizni bili Miloš Džibrić u 17. minutu i bonus igrač Petar Šoškić u 56. minutu.
Junak utakmice u Bačkoj Palanci, Nemanja Trifunović postigao pogodak u samom finišu meča i tako srušio fenjeraša Radnički iz Zrenjanina. Domaćin je imao inicijativu i na kraju u derbiju začelja slavio.
Bilo je zanimljivo i u derbiju kola. Jedinstvo je pognutih glava napustilo svoje igralište jer je doživelo pravi potop u finišu od rezerviste Igora Tatića koji je mrežu zatresao početkom sudijske nadoknade. Pre toga veoma raspoloženi bonus igrač Nikola Tedić donosi u 30. minutu prednost gostima, a iskusni Filip Pađen u 43. minutu je poravnao rezultat.
Hajduk 1912 je priredio pravo iznenađenje savladavši u gostima favorizovanu ekipu Omladinca. Tome je doprineo i crveni karton Biočanina u 62. minutu, samo četiri minuta nakon ulaska u igru. Domaćinu na otvorenu ranu stao je Marko Matijašević, pogodio je u 71. minutu.
Vrlo lako na kraj sa ekipom Stanišića izašao je sastav Borca iz Šajkaša. Redom su bili precizni Strahinja Krstevski u 26. minutu, bonus igrač Milutin Torbica u 48. minutu i rezervista Branislav Pjošta u 90+3. minutu.
Tisa je trijumfovala nad sastavom Kabela. Imali su domaći fudbaleri prednost od dva gola. Pogodili su Luka Kostić u 23. i mladi Danilo Provči u 31. minutu. Kakvu takvu neizvesnost u meč vratio je rezervista Kabela u 80. minutu, ali se na kraju ispostavilo da je to bio samo počasni pogodak.
Parovi sledećeg 18. kola: Podunavac – Tisa, Kabel – Stanišić, Borac Šajkaš – Omladinac, Hajduk 1912 – Jedinstvo, Bečej 1918 – OFK Bačka, Radnički Zrenjanin – Dinamo 1945, 1. maj Ruma – Naftagas. Slobdna je ekipa Tekstilca.
Tabela: Tekstilac 36, Borac Šajkaš 28, Bečej 1918 28, Jedinstvo 28, Hajduk 1912 27, 1. Maj Ruma 25, Omladinac 25, Tisa 24, Podunavac 24, Naftagas 23, Dinamo 1945 17, Kabel 15, OFK Bačka 13, Stanišić 10, Radnički Zrenjanin 9.