Staklarcima paraćinski derbi

Gradski derbi odigran je u Paraćinu u okviru priprema za nastavak prvenstvene trke za bodove.
U jednoj od poslednjih provera pred početak prolećne polusezone Jedinstvo je poraženo na svom stadionu u duelu sa SFS Borcem rezultatom 1:3.
Rano su formalni gosti stigli do prednosti. U 5. minutu Veljković je glavom posle centaršuta kapitena Simića zatresao mrežu domaćina.
Samo 4 minuta kasnije potpuni nokaut. Anđelković je odbijenu loptu posle šuta Coniča smestio iza leđa golmana Ćuruvije i duplirao prednost “staklaraca”.
Na početku drugog poluvremena iskusni Zlatkovič je u 50. minutu potvrdio pobedu SFS Borca. Čast domaćina spasio je Šalja efektnim pogotkom u 55. minutu.
Srpskoligaši iz Paraćina poslednje provere pred nastavak prvenstva imaju za vikend u Paraćinu. Jedinstvo u subotu dočekuje Dunav iz prahova, dok če u nedelju SFS Borac biti domaćin Slogi iz Batočine.