New-Project-7

Maroko prošao nakon penala, Portugal razmontirao Švajcarsku

Fudbalska reprezentacija Španije završila je učešće na Svetskom prvenstvu, porazom na penale od Maroka u osmini finala.
Deluje da je Španija kalkulisala u poslednjem kolu grupne faze kako bi izbegla Hrvatsku, i to joj je nije isplatilo. Bilo je 0:0 nakon 90 minuta i produžetaka, a Maroko je prošao u penal-seriji.
Bono je odbranio udarce dvojici Španaca, a Sarabija je pogodio stativu, pa je Maroko odneo pobedu rezultatom 3:0.
Portugalija je klasa za Švajcarsku, uverljivom igrom i pobedom od 6:1 (2:0) zakazala je četvrtfinalni duel sa Marokom na Mundijalu u Kataru.
U razmaku od pet minuta Gonsalo Ramoš i Pepe su tresli mrežu Zomera i već posle prvog dela trasirali su put Portugaliji ka subotnjem meču za ulazak među četiri najbolja tima na planeti. Do kraja su zatrpali mrežu Zomera (Ramoš dva i Gereiro).
Švajcarska je maksimum izvukla proptiv Srbije u grupnoj fazi, večeras uz manjak kvaliteta nisu imali ni svežinu da pariraju kvalitetnijem rivalu.