Piroćanci overili jesenju titulu u Knjaževcu

Fudbaleri Radničkog iz Pirota jesenji su prvaci Srpske lige Istok, iako je je pre samo nedelju dana na 1. mestu bila Budućnost.
Popovčani su za zelenim stolom, službenim rezultatom, izgubili utakmice sa Meševom i Brzim Brodom. Zbog toga su u poslednje kolo ušli sa treće, umesto sa liderske pozicije na tabeli.
Piroćanci su osvajanje 1. mesta overili na gostovanju u Knjaževcu pobedom nad ekipom Timočanina rezultatom 0:2.
Prvu priliku na utakmici imali su domaći već u 1. minutu. Nikolić je sam izašao ispred golmana Radničkog, ali je iz duela “jedan na jedan” Ilić izašao kao pobednik.
Kazna za promašaj stigla je u 17. minutu. Po desnoj stranci prošao je Stojanov, povratnom loptom asistirao Stojanovićiu koji je sa 7-8 metara doveo Piroćance u vođstvo.
Samo dva minuta prilika za goste, ali je golman Nakić uspešno intervenisao ispred Đurovića.
U 30. minutu novi prodor Stojanov, još jedna asistencija, ovoga puta do Nemanje Mančića koji je sa desetak metara jakim i preciznim udarcem udvostručio prednost svog tima.
Do kraja meča bolja igra Radnićkog. Stvorili su Piroćanci više prilika za gola i na kraju proslavili pobedu i osvajanje titule jesenjeg prvaka.