New Project (17)

Smederevo blizu jesenjih počasti

Nakon pobede u derbi meču protiv Tutina ekipa Smedereva blizu jesenje titule prvaka u Srpskoj ligi ”Zapad”.
Domaći su uraganski počeli i u prvih nekoliko minuta imali tri-četiri odlične prilike, ali nije bilo golova. Do zaslužene prednosti Smederevci dolaze u 29.minutu.
Iskusni štoper Kostić je dugo vukao loptu, dodao do Jordana Jovanovića koji je na levoj strani uposlio Dimitrijevića.
Odličan centaršut Dimitrijevića iskoristio je Kostić koji je udarcem sa desetak metara po zemlji poslao loptu u mrežu (1:0).
U nastavku je malo tempo igre pao, ali su domaći ipak imali terensku inicijativu. Sve dileme oko pobednika su otklonjene u 85. minutu.
Jordan Jovanović je uputio loptu u kazneni prostor ka Bojiću, ovaj je zaobišao golmana Mladenovića pa zatim nesebično uposlio Zličića koji sa par metara šalje loptu u gol (2:0).
U poslednjem 90. minutu udarac Nešovića iskosa sa desne strane pogodio je prečku gola gostiju. Na kraju je ostalo 2:0 za ekipu Smedereva.
Trener domaćih Sava Šašić je posle meča rekao:
”Dobro odigrana utakmica i zaslužena pobeda moga tima. Mogli smo i lakše doći do pobede da smo u uvodnih par minuta iskoristili neku od odličnih prilika.”