Kragujevčanima tri boda, Nišlijama i Vojvodini samo po bod

Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca jedini su zabeležili pobedu u današnjim mečevima 18. kola Superlige Srbije.
Radnički 1923 je u Kragujevcu pobedio surdulički Radnik sa 1:0 (1:0) u okviru 18. kola Superlige Srbije.
Bio je ovo istorijski meč za srpski fudbal, pošto je prvi put na utakmici domaćeg šampiona pravdu delila sutkinja, Jelena Cvetković.
Gol odluke postigao je iskusni Nemanja Tomić u 32. minutu utakmice. Bivši igrač Partizana je već neko vreme najbolji igrač Kragujevčana. Ovaj put je preuzeo stvari u svoje ruke i postigao pogodak vredan tri boda.
U narednom kolu Radnički će gostovati Vojvodini u Novom Sadu, dok će Radnik u Surdulici dočekati Crvenu zvezdu. Pre toga Radnik će na Novom Beograd odigrati Kup utakmicu protiv Radničkog.
Bez pobednika na Čairu
Posle poraza od Zvezde (0:1) i Partizana (0:4) u prethodna dva kola, fudbaleri niškog Radničkog kod kuće su ugostili Kolubaru i odigrali 1:1 (0:1).
Kolubara je osvojenim bodom prekinula seriju od tri uzastopna poraza u šampionatu Srbije.
Sredinom prvog poluvremena sevnula je kontra Lazarevčana koju je Ante Vukušić krunisao vođstvom.
Na početku drugog dela, jamkam je centrirao sa desne strane, lopta se od Štuličća odbila do Marjanovića koji je izblokiran, da bi odlično reagovao Sava Petrov i izjednačio na 1:1.
Remi Spartaka i Vojvodine
Meč 18. kola Superlige Srbije u Subotici između Spartaka i Vojvodine završen je rezultatom 1:1 (0:0).
Domaćin je poveo na početku drugog poluvremena, krenula je kontra, napadač Srđan Hrstić pripremio je šansu Nikoli Srećkoviću koji je zatresao mrežu.
Na drugoj strani, u 74. minutu precizan je bio Nikola Čumić. Nakon kornera, dobro se snašao na drugoj stativi, šutirao je glavom i izjednačio na 1:1.
Rezervista Novosađana Dejan Zukić propustio je šansu da svom timu donese tri boda. Nije imao sreće u 3. minutu nadoknade kada je uzdrmao stativu.