šumadijsko-raške

Kraljevčani otkinuli bod Smederevu

Fudbaleri Sloge iz Kraljeva i Smedereva odigrali su nerešeno (1:1) u 12. kolu Srpske lige “Zapad”.
Smederevo je zaista bilo bolji rival u ovom duelu. Inicijativa je bila na njihovoj strani, ali su Kraljevčani bili sigurni u odbrani. Golman Grujičić i štoperi Luković i Markiš su jako dobro delovali na terenu i uspeli da osujete napade gostiju.
U 22. minutu poveli su domaći na veliku radost domaćih. Grešku odbrane Smederevaca iskoristio je Dedijer, koji je pogodio loptu mrežu gostiju za vođstvo od 1:0. Do kraja poluvremena gosti nisu uspeli da izjednače.
Samo što je počelo drugo poluvreme, gosti su krenuli još jače kako bi što pre stigli do gola. Grujičić je na golu bio sjajan, pa je ekipi Smedereva bilo izuzetno teško da dođu do gola.
Uspeli su u tome tek u 69. minutu, a strelac je bio odlični Jordan Jovanović. Gosti se tu nisu zaustavili, napadali su još jače. Domaći su se branili i uspeli su da se odbrane, osvojivši veliki bod na svom terenu.