New Project (26)

Radnički (K) bolji od Radničkog (V)

U derbiju 9. kola kolubarsko-mačvanske zone FK Radnički Klupci savladali su FK Radnički iz Valjeva sa 0:2.
Valjevci su bili favoriti u ovoj utakmici, ali se znalo da ovo neće biti tako laka utakmica za njih. Domaći su propustili prilike, gosti svoje iskoristili i na kraju odneli sva tri boda sa ovog susreta.
Ekipa Radničkog (K) povela je već u 30. minutu igre. Posle centaršuta sa leve strane iz slobodnog udarca, Simeunović sa par metara na drugoj stativi smešta loptu u mrežu.
Nije se dugo čekalo ni na drugi pogodak. U 42. minutu kontranapad, Marko Stojanović upošljava Stevanovića, koji u situaciji jedan na jedan sa golmanom postiže pogodak i povećava prednost svoje ekipe na 0:2.
I domaći su imali nekoliko izglednih prilika za pogotak u prvom poluvremenu. Najbliži golu bili su u 27. minutu kada je Rašović pogodio prečku. Međutim, na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od 0:2.
U drugom poluvremenu ekipa iz Klupaca je sigurno čuvala prednost. Nije dozvoljavala domaćima da priđu bliže njihovom golu. Utakmicu su sigurno priveli kraju i tako odneli velika tri boda iz Valjeva.