VREME ČITANJA: 1 min

Piroćanci bolji od Leskovčana

Fudbaleri Radničkog i posle 8. kola ostaju jedina ekipa sa maksimalnim učinkom i svih 8 pobeda.
Do nova tri boda Piroćanci su stigli pobedom u derbiju sezone u duelu sa Dubočicom rezultatom 2:1.
Oprezno su rivali ušli u derbi sezone svesni važnosti bodova. Piroćanci su bili konkretniji i opasniji rival i prvi su stigi do gola. U 37. minutu prodor po levoj strani napada Piroćanaca. Povratnu loptu Darko Stojanović je poslao u mrežu i doneo radost navijačima domaćih.
Leskovčani su se brzo vratili u meč. U 44. minutu, posle srkaćenog kornera Marko Milić je udarcem glavom doneo izjednačenje. Rezultatom 1:1 rivali su otišli na odmor.
U nastavku Piroćanci su krenuli u nove napade. U 65. minutu Filip Đurović je oduzeo loptu jednom od odbrambenih igrača Dubočice i postigao gol vredan tri velika boda u derbiju sezone.
Posle 8. kola Radnički se nalazi na 1. mestu sa 24 boda. Dubočica je pala na 4. mesto, iza Budućnosti i Jagodine koji su pobedama pretekli Leskovčane na tabeli.