Piroćanci pobedom u derbiju do +4 na tabeli

Fudbaleri Radničkog pobedili su danas u Pirotu ekipu SFS Borca 1:0 i svoju prednost na tabeli povećali na 4 boda.
Stadion: Gradski stadion. Sudija: Dušan Marek (Leskovac). Strelac: Miloš Janković u 18. minutu. Žuti kartoni: B. Mančić, N. Mančić, Ristov, Adžibaba (Radnički), Ostojić, Mijatović (SFS Borac).
Radnički: Ilić, Stojanov (Petrov), B. Mančić, N. Mančić (Tošić), Dojkić, Đurović, Ristov (Petrović), Stojanović, Adžibaba, Kamenović, Janković (Ignić).
SFS Borac: Ostojić, Tadić, Mirkailo, S. Simić (Conić), M. Pavlović (L. Pavlović), N. Simić, Petković (Jovanović), Stojanović, Anđelković (Rajković), Mijatović, Lazić.
Derbi kola, duel dve do ovog kola prvoplasirane ekipe, doneo je dobar fudbal i više prilika za domaće koji su jednu pretvodili u gol.
Već u 8. minutu prva prilika za Radnički. Nemanja Mančić je proigrao Miloša Jankovića koji je poslao loptu pored gola.
U 17. minutu Janković je pogodio stativu, ali se iskupio minut kasnije kada je posle pravog karambola u šesnašestercu Paraćinaca bio najprisebniji i postigao pobedonosni pogodak.
Do odmora još jedna prilika za Piroćance. Zapretili su i Paraćinci, ali je udarac Nenada Simića u 21. minutu zaustavila prečka.
U nastavku manje uzbuđenja na terenu. Gosti su zaigrali konkretnije i angažovanije, ali ozbiljnijih prilika pa ni golova do kraja nije bilo.
U sledećem, 7. kolu Radnički gostuje u Pirotu gde će odmeriti snage sa domaćim Jedinstvom. SFS Borac na svom terenu dočekuje Dubočicu.