Sloboda

Sloboda slavila u zonskom Čačanskom derbiju

Fudbaleri Slobode iz Čačka, savladali su ekipu Kej iz istog grada (1:5) u drugom kolu zapadno-moravske zone.
Sloboda je i pre ovog duela bila veliki favorit. To su na terenu pokazali i slavili sa čak četiri gola razlike. Igrač utakmice bio je Vukašin Drakulić, koji je postigao dva gola.
Gosti su već u 32. minutu imali prednost od četiri gola. Prvi je mrežu zatresao Drakulić u 19′ zatim Jelić u 21′. Strelac trećeg gola bio je Matijašević u 23′ dok je četvrti put mrežu tresao opet Drakulić u 32. minutu.
Već na poluvremenu je pitanje pobednika bilo rešeno. Igrači Keja su bili nemoćni u nameri da osujete napade protivnika. U 70. minutu i mladi Marković postiže gol za ekipu Slobode. Počasni pogodak za domaćina, postigao je Mićović u 80. minutu.
Gosti su sasvim zasluženo slavili na ovoj utakmici ubedljivim rezultatom (1:5). Sloboda trenutno ima skor od jedne pobede i jednog poraza. Kej se nalazi na pretposlednjoj poziciji sa dva poraza.