Borac

Borac gazduje Čačkom

FK Borac, ostvario je pobedu u gradskom derbiju protiv ekipe Poleta (3:1), u okviru trećeg kola SLZ.
Viđena je jedna jako dobra utakmica, pravi gradski derbi, a i derbi vrha tabele. Na kraju je slavila, za nijansu kvalitetnija ekipa. Polet je nastupao bez nekoliko standardnih igrača, koji bi sigurno doprineli još više u igri gostiju. Svi golovi postignuti su u poslednjih dvadesetak minuta igre.
Poveo je Polet preko Mijailovića u 72. minutu. Nisu se dugo radovali gosti, a domaći su na izjednačenje čekali samo četiri minuta. Gol za izjednačenje postigao je Toplica Grbović. Tu nije bilo kraja golovima, pa je u 78. minutu, Borac poveo preko kapitena Miloševića. Tačku na ovu utakmicu stavio je Vukašin Marković u 86. minutu (3:1).
Borac sada jedini, uz Smederevo, ima učinak od tri pobede u tri kola. Poletu je ovo prvi poraz u sezoni, ali je sigurno da Polet ima kvalitet i da će se sa ovakvim igrama naći u gornjem delu tabele. U sledećem kolu, Borac dočekuje pribojski FAP, dok će Polet ugostiti Slogu iz Požege.