BASK ubedljiv protiv Zemuna
VREME ČITANJA: 1 min

U derbi meču 26. kola Srpske lige “Beograd”, BASK ubedljiv protiv Zemuna na domaćem terenu. Krajnji rezultat je bio 3:1.
U prvom poluvremenu uglavnom smo gledali igru između dva kaznena prostora, ali su domaći ipak prvo poluvreme završili sa prednošću. Kiso je u 42. minutu izgubio loptu na polovini domaćih, Braunoviće je povukao kontru, uposlio je Đilasa, a iskusni napadač je udarcem sa 20. metara pogodio levi ugrao golmana Slavkovića.
U nastavku dva brzopotezna gola BASK – a. Vukanović je sa leve strane ušao u kazneni prostor, na suprotnoj strani uposlio Dimića. Ovaj je šutem u kontra ugao matirao Slavkovića. Bilo je to u 63. minutu susreta.
Četiri minuta kasnije Dimić je započeo akciju. Đilas je bio asistent, a pogodak je postigao Braunović za 3:0.
U samom finišu (86. minut) Zemunci su stigli do počasnog gola iz kontra napada. Kapetanović je udarcem sa dvadesetak metara lobovao golmana Lazarevića.

BASK je pobedom potvrdio mesto u vrhu tabele, a Zemun je porazom umanjio šanse za ulazak u Prvu ligu.
BASK – ZEMUN 3:1.
Strelci: 1:0 Đilas (42), 2:0 Dimić (63), 3:0 Braunović (67), 3:1 Kapetanović (86). Stadion BASK arena.
Geldalaca: 200.
Glavni sudija: Aleksandar Anđelić (Beograd). Pomoćnici: Nemanja Arnautović (Beograd) i Andreja Piljak (Beograd).
Žuti kartoni: Milanović i Vikanović (BASK), Đalović (Zemun). Crveni kartoni: NEMA
BASK: Lazarević, Milanović, Vukanović (Dimitrijević), Obradović, Đilas (Bogdanović), Šljivić, Dimić (Dacić), Petković (Koštić), Fratrović, Kadijević, Braunović (Andrić).
Zamun: Slavković, Vukić (Stojanović), Đalović, Jovanović, Račić (Milošević), Avram, Kiso (Kapetanović), Dakić (Stevanović), Ristovski, Đurković, Ivanović (Avramović).